فضا ، مکانی برای شرکت جرثقیل و تجهیزات امریکن کرین می شود.

Orionn اولین سفینه NASA برای پرتاب به عمق فضا، برای اولین بار در ماه اکتبر روشن شده بود تا در سال آخر آماده سازی برای پرتابش نقطه ی عطف بزرگی را رقم بزند. NASA در حال حاضر از جرثقیل های ضد خرابی تک پل شرکت جرثقیل و تجهیزات American  استفاده می کند تا به کارکنان Lockheed Martin برای حرکت کپسول فضایی Orion در داخل ساختمان عملیات و بررسی (O&C) در مرکز فضایی واقع در کیپ کاناورال فلوریدا کمک کند. این کپسول از بین چندین ایستگاه کاری در طی عملیات های مونتاژ، تست و آماده سازی قبل از پرتاب منتقل می شود.این جرثقیل 25 تنی هم کپسول Orion را در مرحله ی دوم پروژه در داخل ساختمان O&C همراهی خواهد کرد و در جایگذاری آن برای انتقال به سکوی پرتاب نیز کمک خواهد کرد. در آینده نیز این جرثقیل Crew Module را بلند کرده و به Service Module انتقال خواهد داد.

شرکت جرثقیلی American در حال حاضر مشغول ساخت جرثقیل دیگری برای پروژه ی Orion می باشد. Lockheed Martin جرثقیل 25 تنی موجود را به اتاق دریافت O&C منتقل خواهد کرد و جرثقیل جدید در Low Bay ساختمان O&C نصب و راه اندازی خواهد شد. انتظار می رود که این جرثقیل 30 تنی در فوریه 2014 کامل شده و سپس جرثقیل جدید Low Bay O&C شود.

ماموریت های اکتشافی

تمام سیستم های هوانوردی Orion در طی اولین ماموریتش یعنی پرواز اکتشافی Test-1 (EFT-1) در پاییز 2014 مورد آزمایش قرار خواهند گرفت.EFT-1 یک ماموریت 4 ساعته ی دو مداره است که Orion  را بدون سرنشین به ارتفاع 3600 مایلی بالاتر از سطح زمین یعنی 15 برابر دورتر از ایستگاه فضایی بین المللی می فرستد. Orion در طی آزمایش با تحمل درجه حرارت 4000 درجه فارنهایت و با سرعت 20000 مایل بر ساعت ، سریع تر از هر سفینه ی فضایی دیگر با قابلیت حمل انسان، به زمین بازخواهد گشت. اطلاعات جمع آوری شده در طول پرواز تصمیم گیری های طراحی، مدل های کامپیوتری موجود صحیح و راهنمایی رویکرد های جدید برای توسعه سیستم های فضایی را موجب خواهد شد. این اطلاعات همچنین موجب کاهش خطرات و هزینه های پرواز های بعدی Orion می شود. دن دامباچر ، معاون مدیر توسعه ی سیستم های اکتشافی NASA در واشنگتن گفت:” Orion بشر را دورتر از آنچه که تاکنون رفته است، می برد و ما فقط در عرض یک سال قصد داریم که ماشین آزمایش Orion ر به فضا بفرستیم. کاری که ما اکنون انجام می دهیم ساختن وسیله ایست که ما را مانند اولین سفرمان به یک سیارک و در نهایت به مریخ می برد. در حال حاضر هیچ وسیله ی دیگری ساخته نشده است که قادر به انجام این کار باشد. فقط Orion می تواند و EFT-1 اولین گام است.”

Orion یک قابلیت جدید اکتشاف فضا کاملا توسط انسان برای ایالات متحده فراهم می آورد. این قابلیت یک سیستم انعطاف پذیر است که قادر به پرتاب سرنشین و محموله به فضا ، گسترش حضور انسان فراتر از مدار پایینی زمین و انجام ماموریت های جدید اکتشافی در سراسر منظومه شمسی خواهد بود.سفینه فضایی Orion کامل بر روی یک موشک سنگین Delta IV برای انجام EFT-1 نصب خواهد شد. NASA یک موشک جدید را هم برای سیستم پرتاب به فضا توسعه داده است که ماموریت های بعدی به عمق فضا را که اولین آن در سال 2017 می باشد ممکن می سازد.

tavan

ارسال نظر