تست بار جرثقیل

تست بار

تست های عملکردی جرثقیل  :

این تست ها باید با بار نامی برای تمامی حرکتهای جرثقیل اعم از سقفی ، دروازه ای ، بازویی  صورت پذیرد.تست  های عملکردی می بایست در تمام جهات حرکت جرثقیل با استفاده از SWL صورت پذیرد تا پس ار انجام این تستها مطمئن شد که کلیه قطعات می توانند در سرعتهای تعیین شده و تلرانس هایمجاز حرکت کنند ، این تلرانسها می تواند 10%± ولتاژ و فرکانس طراحی می باشد .

تست های استاتیک :

تست استاتیک تست با بار بیش از بار نامی صورت می پذیرد. در این تست جرثقیل حرکت داده نمی شود (تست استاتیک) این تست ها جهت اطمینان از اینکه جرثقیل از نظر سازه، نحوه قرارگیری و کار بردی مشکلی نداشته باشد صورت می پذیرد. پس از انجام این تست ها نتایج با نحوه طراحی جرثقیل مطابقت داده می شود.

تست های دینامیک :

تست دینامیک با بار بیش از بار نامی برای تمامی حرکتهای جرثقیل صورت می گیرد. این تست ها جهت اطمینان ازاینکه جرثقیل از نظر سازه، ثبات و تناسب جرثقیل با کاربری صورت می گیرد و با طراحی جر ثقیل مطابقت داده می شود.

تست خیز :

تست خیز باید بر روی پل جرثقیل صورت پذیرد و میزان خیز نباید از  1/750 span بیشتر شود .

کاتالوگ خدمات ما

load-test-3

تست ظاهری و عملکردی جرثقیل ها

پس از حمل  جرثقیل ها به سایت می بایست بسته بندی جرثقیلها درحضور نماینده شرکت بازرسی باز شوند و   قبل از نصب می بایست تیر حمالها ، ریلها ، توازی ریلهای حرکت طولی ، وضعیت راهروها و نردبانهای دسترسی مورد بازرسی قرار گیرند. اگر در هنگام حمل و نقل مواردی از قبل آسیب دیدن رنگ ، اعوجاج ل یا هر گونه ایراد ظاهری مشاهده گردد می بایست برطرف گردد .

تستهای عایق  : پس از نصب قبل از اتصال جرثقیل به برق ، میزان عایق سیستمهای الکتریکی باید تست گردد و تمام فاز ها باید برای تمام اجزاء سیستم و اجزاء حرکـتی چـک گردند . مقاومت عایقی سیـستم هایی که  تسـت می گردندنبـاید بیش  از 0.5 M Ω  گردد . اگر لازم باشد جهت جلوگیری از آسیب دیدن اجزاء   دیگر در هنگام  انجام این تست می توانهر یک را بصورت مجزا تست کرد .

بررسی سیستم   : در این حالت باید مقاومت Earth هر دستگاه تست گرددتا بیش از 0.5 Ω  نباشد .

ترولی : ترولی می بایست از یک انتهای پل به انتهای دیگر متصل باشد .

حرکت طولی  : جرثقیل به اندازه کافی باید   حرکت داده شود  تا اطمینان حاصل گردد  که هر دندانه چرخدنده حرکت طولی در حالت اضافه بار تحمل می کند .

پس از انجام تستها می بایست از عدم   وجود ترک ، دفرمگی ، آسیب دیدگی رنگ که عملکرد و ایمنی جرثقیل را تحتتاثیر قرار می دهد اطمینان حاصل کرد و باید مطمئن شد که هیچیک از اتصالات و پیچها باز نمی باشند .

 

در هنگام این تستها می بایست عملکرد صحیح مکانیزمها و ترمزها مشخص گردد .این تستها باید بر اساس دستورالعمل سازنده صورت پذیرد .

شرکت توان صنعت امکان بازرسی در مراحل ساخت و نصب و کارکرد را از حقوق کارفرما می داند  :

  • خریدار در جریان کلیه عملیات ساخت جرثقیل و پیشترفت مرحله به مرحله پروژه قرار می گیرد .
  • سازنده موظف به رعایت کلیه ضوابط استاندارد و رفع عیوب می گردد .
  • علاوه بر کنترل کیفیت از جانب واحد کنترل کیفیت شرکت سازنده ، کنترلی مضاف توسط شرکت بازرسی فنی صورتمی گیرد . این کنترل ها ، شامل تست های مخرب و غیر مخرب ، آنالیبز مواد اولیه ، مطابقت اقدام وارداتی طبق SPEC واستانداردهای معتبر ملی و بین المللی و مواردی از این قبیل .
  • در پایان اینکه انجام بازرسی در کلیه مراحل باعث کارکرد ایمن و مطلوب جرثقیل و آرامش خاطر کاربر خواهد گردید .عملیات بازرسی فنی از شروع تا اتمام در سه مرحله صورت می گیرد .
  1. بازرسی فنی حین ساخت
  2. بازرسی فنی حین نصب
  3. بازرسی فنی دوره ای

در این قسمت سعی می کنم در خصوص چگونگی انجام مراحل فوق  شرح و توضیحاتی مطابق با استانداردهای بین المللیو ملی در اختیار شما قرار دهم.

درباره پروژ ها

برق رسانهای Hard Work

این برق رسانها در سه تیپ H و W و I تولید شده است. طراحی قطعات جانبی و بخصوص جاروبک در این برق رسانها به نحوی انجام پذیرفته که با انعطاف پذیری %100 امکان هرگونه صدمه به خط را از بین می برد.

1-      تیپ H

این برق رسانها در خطوط سه شینه- چهار شینه و شش شینه و در آمپراژ 50، 75، 100 و 150 به صورت پیوسته طراحی و تولید می شود.

این برق رسانها دارای مزیتهای زیر است:

–          نصب آسان و سریع در حالت افقی و عمودی و تنظیم سریع خط

–          نصب روی مسیرهای قوس دار تا شعاع 70 سانتی متر

–          عدم جرقه و حرارت به دلیل پیوستگی و عدم انقطاع

–          عدم نیاز به سیستم Expansion Joint به دلیل وجود یونیت کشش خودکار در ابتدا و انتهای خط

–          کیفیت و استحکام بسیار بالای جاروبک و قطعات جانبی برق رسان

 

2-      تیپ W

این برق رسانها به صورت تک خطی و در آمپراژ 320، 520 و 800 به صورت قطعات 4 متری ساخته و عرضه می گردد. این برق رسانها با کیفیت بسیار بالا به راحتی جایگزین برق رسانهای اروپایی شده و می تواند چندین جرثقیل سبک و سنگین در یک خط را تغذیه نماید. علاوه بر آن به دلیل استحکام بسیار بالا در صنایع سنگین و کارخانجات فولادسازی قابل استفاده است.

 

3-      تیپ I

این برق رسانها به صورت تک خطی و در آمپراژ 200 به صورت پیوسته طراحی و تولید می گردد. مزیتهای استفاده از این نوع برق رسانها به شرح ذیل است:

–          نصب به صورت عمودی و افقی و تنظیم سریع و آسان

–          نصب به صورت خطوط قوس دار در تیپ های S- U- O و L

–          عدم نیاز به Expansion Joint به دلیل وجود کشش خودکار

–          عدم ایجاد جرقه در خط به دلیل پیوستگی

پروژه ها

سوالات متداول

نمونه فرم نصب جرثقیل سقفی

نام پروسه:  نصب جرثقیل در سایتبرنامه طرح کنترل کیفیت
 کارفرما:  شرکت توان صنعت پارسیاننام پروژه:  شماره دستگاه:
ردیفمراحل  OPCابزار کنترلیدستورالعملپارامترهای کنترلیمعیار پذیرشمسیول کنترلتعداد تناوبروش ثبت
1کنترل تیرهای حمالمتر،ریسمانتلرانس ریل گذاریمستقیم بودن تیرحمال

همترازی تیرهای حمال

شیب تیرهای حمال

اختلاف انتهای تیرهای حمال

ناترازی عرض تیرحمال

آکس تا آکس تیرهای حمال

کنترل جرثقیل پس از مونتاژ جرثقیل و نصب

استاندارد

FEM

متصدی

ارسال

100%چک لیست
2نصب ریل های طولیمتر،ریسمانتلرانس ریل گذاریکنترل آکس ریل بر آکس تیرحمال

کنترل دهانه هر دومتر به دومتر

صحیح
3مونتاژ پل به کلگی…….اجراییمونتاژ مجددصحیح
4نصب موتورهای طولی…….اجراییمونتاژ مجددصحیح
تهیه کننده:تایید کننده:وضعیت کنترل:

 

د

مشاوره در خرید

ماشین سازی توان صنعت در بعد صادرات، با توجه به خط مشی شرکت، رقابت در بازار های خارجی ( کشورهای همسایه ) را جزء برنامه های اساسی خود قرار داده، به نحوی که در حال حاضر صادرات به کشور های زیر انجام می پذیرد:

مشاوره رایگان

شرکت توان صنعت سعی نموده ضمن استفاده از مرغوبترین مواد اولیه و تجهیزات مدرن و پیشرفته در ساخت ماشین های تولیدی سود مورد نظر خود را در فروش بیشتر جستجو نماید .