نگهداری و تعمیرات

در فرآیند تولید، جرثقیل ها همواره در حال فرسوده شدن هستند، بنابراین سیستم نگهداری و تعمیرات جرثقیل ها، یکی از مهمترین مسائل کارخانجات صنعتی می‌باشد.

منظور از نگهداری و تعمیرات مجموعه فعالیت ها و عملیاتی است که در جهت حفظ، کنترل و افزایش عمر مفید تجهیزات، تاسیسات و دستگاه ها (دارایی های فیزیکی) در شرایط مطلوب و یا تغییر آن ها به شرایط مطلوب و تا حد امکان مطابق با استاندارد قابل قبول انجام می شود و این امر مستلزم ایجاد یک نظام نگهداری و تعمیرات مطلوب بوده که مواردی از قبیل برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات اصلاحی، اساسی و پیشگیری، پیش بینی و نحوه تعامین قطعات یدکی، برنامه ریزی نیروی انسانی لازم و … را شامل میگردد.

نظام های نگهداری و تعمیرات مجموعه ای است متشکل از روش ها، فرم ها و دستورالعمل هایی که اهداف فوق را برآورده می سازد و مدیریت را در جهت برنامه ریزی و نظارت بهتر بر امور مربوطه یاری می کند و با اعمال آن ها می توان از امکانات موجود حداکثر استفاده را نمود.

به منظور تسریع در رسیدن به اهدافی که فوق به آن اشاره شده باید سعی در استقرار یک سازمان نگهداری و تعمیرات پویا و موثر و افزایش هماهنگی میان اجزاء آن نمود.

 • نگهداری :

مجموعه فعالیت هایی است که به طور مشخص به منظور حفظ و نگهداری هر یک از تجهیزات، دستگاه ها، ماشین آلات و تاسیسات در حد استاندارد با هزینه قابل قبول و با هدف بالا بردن عمر مفید و جلوگیری از خرابی ناگهانی آن ها انجام گرفته و با این کار قابلیت اطمینان و در دسترس بودن آن ها افزایش داده می شود.

 • تعمیرات :

شامل مجموعه فعالیت هایی است که در یک سیستم یا وسیله ای که دچار خرابی و یا از کارافتادگی گردیده، انجام می شود تا آن را به حالت آماده و قابل بهره برداری بازگردانده و در جهت انجام وظیفه ای که به آن محول گردیده است، آماده باشد.

شرکت جرثقیل توان صنعت با ایجاد یک مکانیزم و روش مطابق با سازمان شما نسبت به ارائه بهترین روش نگهداری و تعمیرات  جرثقیل های صنعتی  به منظور بیشترین بهره برداری و کارایی از جرثقیل ها و کمترین توقف در خط تولید را ارئه می نماید.

شرکت توان صنعت با در اختیار داشتن نیروهای متخصص در زمینه تعمیر جرثقیل ها به منظور رفع عیب و جایگزینی قطعات با بهترین کیفیت و در زمان مناسب اقدام می نماید.

کاتالوگ خدمات ما

شرکت توان صنعت جرثقیل

مزایای خدمات

شرکت توان صنعت با در اختیار داشتن امکانات فنی و تجهیزات به روز نسبت به تعمیرات جرثقیل ها در سایت شرکت شما اقدام نموده و در صورت نیاز به اصلاحات از جمله اصلاح ریلها و پل اصلی اقدام می نماید.

جرثقیل های تعمیر شده توسط شرکت بازرسی مورد نظارت قرار می گیرد و نسبت به تهیه گواهی نامه های لازم اقدام می شود.

به منظور جلوگیری از ایجاد خرابی و نیاز به تعمیرات :

ایجاد یک سیستم نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه برای جرثقیل ها
نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه عبارت است از یک روش نظام مند برنامه ریزی و زمان بندی شده جهت انجام کارهای نگهداری مورد نیاز بر طبق برنامه تنظیمی که در جهت حفظ شرایط بهینه دارایی های فیزیکی طراحی گردیده است .

تعمیر و نگهداری از سیم بکسل

تعمیر و نگهداری از سیم بکسل (وایر فلزی )

 1. تمام تجهیزات sling شامل سیم بکسل، طناب، تسمه ی پارچه ای یا Belt و … باید طبق توصیه ی سازنده و به طور مناسب انبارداری شوند.
 2. هنگام باز کردن و نصب مجدد سیم بکسل روی درام و قرقره، مراقب باشید که پیچیدن و باز کردن آن ها به درستی انجام شود.
 3. هر گونه تغییر اعم از نحوه بریدن، اتصال دو سیم بکسل و بستن کرپی ها می بایست طبق توصیه سازنده انجام شود.
 4. مراقب باشید که سیم بکسل زیر بارهای سنگین قرار نگیرد. سیم بکسل را از مواد شیمیایی خورنده مانند اسید و سایر صدمات شیمیایی و فیزیکی حفاظت کنید.
 5. استفاده از برنامه ی منظم روغن کاری، نقش مهمی در افزایش طول عمر سیم بکسل و استفاده ی ایمن آن دارد.
 6. بست ها و کرپی های اتصال دهندهی سیم بکسل باید بر اساس مشخصات فنی سازنده باشد و از اتصال غیر استاندارد دو سیم بکسل بپرهیزند.
 7. قسمت هایی از سیم بکسل که در موقعیت های پنهان از دید قرار می گیرند برای روغن کاری ،به توجه ویژه ای نیاز دارند ف ان ها را مد نظر داشته باشید.

پروژه ها

سوالات متداول

نصب و راه اندازی

شرکت توان صنعت می تواند تمامی سیستم های جرثقیل اعم از سقفی، دروازه ای، بازویی و تیرهای حمال، کنسول و ریل ها با توجه به نیاز شما مطابق با استانداردهای روز نصب نماید.

 •  تجهیزات و قطعات:

با توجه به بازار متنوع جرثقیل در ایران و وجود تجهیزات شرکت های مختلف اروپایی و آسیایی در کشوربا مارک های مختلف و نیاز به قطعات یدکی آنها، شرکت توان صنعت آمادگی تهیه انواع بالابرهای اروپایی، آسیایی ( دماگ، اشتال، کنه کرین، کولی، پودم، کیتو، الوین کی جی هیوندایی )

 • تامین قطعات:

 1. قطعات الکتریکال شامل انواع درایو، موتور، کنتاکتور کابل، ریموت کنترل، کلیدفرمان، جاروبک، لودسل، شینه برق رسان، لمیت سوئیچ، سیستم ضد برخورد ونوریو اولتراسوئیک، تایمر کنترل رله و…
 2. قطعات مکانیکال شامل انواع کمربند، سیم بکسل لنت ترمز، دیسک ترمز، چرخ،شافت، cریل، قرقره و…

مشاوره در خرید

ماشین سازی توان صنعت در بعد صادرات، با توجه به خط مشی شرکت، رقابت در بازار های خارجی ( کشورهای همسایه ) را جزء برنامه های اساسی خود قرار داده، به نحوی که در حال حاضر صادرات به کشور های زیر انجام می پذیرد:

مشاوره رایگان

شرکت توان صنعت سعی نموده ضمن استفاده از مرغوبترین مواد اولیه و تجهیزات مدرن و پیشرفته در ساخت ماشین های تولیدی سود مورد نظر خود را در فروش بیشتر جستجو نماید.