بالابر بادی

نیروی محرکه بالابر بادی هوای فشرده بوده و موتور های حرکتی با مکانیزم باد حرکت می نمایند.

بالابر بادی معمولآ در محیط های حساس به جرقه مورد استفاده قرار می گیرد. از مزیت های این بالابر وزن کمتر آن و سرعت عملیات بیشتر، تعمیر و نگهداری آسان تر و عدم خطر برق گرفتگی برای کاربر در مناطق مرطوب و کارکرد در شرایط مختلف آب و هوایی (اتمسفرهای خورنده، شیمیایی، مرطوب، خیلی گرم و خیلی سرد و …)

کاتالوگ محصول

بالابر بادی

نوع دیگر از بالابرها، بالابر بادی یا پنوماتیکی هستند که به کمک باد فشرده می توانند بار را جابجا نمایند. سیستم جرثقیل یا بالابر بادی از بخش هایی مانند تأمین کننده هوا، صافی، خشک کن، لوله های تخلیه، شیلنگ ها و اتصالات مربوطه تشکیل شده است.

به طور خلاصه هوای فشرده توسط کمپرسور با فشار و دبی متناسب با ظرفیت بالابر تأمین گشته و پس از گذشتن از صافی ها ذرات و ناخالصی های آن مانند گرد و غبار گرفته می شود. اندازه ی ذرات موجود در هوایی که وارد این سیستم ها می شود نباید از 5 میکرون بزرگتر باشد. سپس هوای تمیز شده برای رطوبت زدایی و جلوگیری از خوردگی سیستم بالابر وارد مرحله خشک کن می شود. در این مرحله پس از حذف کامل رطوبت و آب، هوای مناسب توسط لوله ها و شیلنگ ها و اتصالات مربوطه به سیستم بالابر یا جرثقیل وارد می شود. برای خارج کردن آب و رطوبت گرفته شده از هوا، لوله های تخلیه در دستگاه تأمین کننده هوا و در مسیر انتقال تعبیه شده اند.

گالری تصاویر

توان صنعت متخصص در مشاوره، طراحی، ساخت و تعمیر نگهداری انواع جرثقیل، بالابر و کرین